Reklama
Jeseníky Jeseníky JeseníkyTuristická trasa - Trasa k překrásným vodopádům Studeného potoka

Délka: 6,4 km
Obtížnost: středně náročná
Okruh: NE, Značení: část trasy značená

Středně náročná trasa s celkovou délkou necelých 7 km a doba chůze je přes 2 hodiny. Trasa vychází z osady Starý Smokovec z nadmořské výšky 1006 m a dále pokračuje po zelené turistické značce na Hrebienok až k Vodopádům Studeného potoka nacházející se v nadmořské výšce 1244 m.

  Zpět

   Turistická trasa - Trasa k překrásným vodopádům Studeného potoka
Podívejte se na mapu

 Dist.   Lokalita   Výška   Značení   Popis 
 0,0 
 Starý Smokovec 
 1006 m n.m.        
 0,2 
 Zotavovna Plesnivec 
 1028 m n.m.        
 2,5 
 Hrebienok 
 1263 m n.m.        
 2,9 
 Rozcestí za Hrebienkom 
 1209 m n.m.         
 3,2 
 Vodopády Studeného potoka 
 1244 m n.m.      křižovatka s  


 Starý Smokovec patří mezi nejstarší tatranské turistické osady a najdeme ho na stráni Slavkovského štítu. Město je známé díky Smokovské minerálce. V devadesátých letech 18. století byla postavena v blízkosti pramene hájovna a myslivecká chata. Veliký rozvoj nastal až v 19. století za Juraja Rainera, který osadu Starý Smokovec zpřístupnil všem majetkovým vrstvám. Mezi významné dominantní budovy v obci patří Grandhotel postavený v roce 1904, podle projektu budapešťského architekta.
 Hrebienok (1285m.n.m.) – turistické a lyžařské středisko nad Starým Smokovcem, na jihovýchodním úpatí Slavkovského štítu. Hrebienok je výchozím bodem pro trasy do Velkej a Malej Studenej doliny.
 Vodopády Studeného potoka se řadí mezi další unikáty tohoto pohoří. Vodopády lehce najdete, protože se v okolí nachází veliké množství značených turistických tras. Vodopády se rozkládají na úseku mezi Rainerovou chatou, až po Bilíkovu chatu. Pokud jste někdy slyšeli či četli o vodopádech Studenovodských, tak jde o nesprávný název právě těchto vodopádů Studeného potoka. Vodopády se nacházejí v překrásném krajinném prostředí a protékají různými přírodními útvary a vytváří překrásné kaskády. Mezi ty nejznámější vodopády Studeného potoka patří Malý a Velký vodopád a Dlouhý vodopád.

Turistická trasa - Trasa k překrásným vodopádům Studeného potoka


Fotogalerie trasy

Hrebienok
Hrebienok - Horní stanice dráhy
Dráha Smokovec - Hrebienok
Starý Smokovec
Starý Smokovec
Hrebienok
Vodopády Studeného potoka


Turistické zajímavosti v okolí:
Hrebienok   Nový Smokovec   Starý Smokovec   Horný Smokovec   Malá Studená dolina   Dolný Smokovec  

Další trasy v okolí:
Turistická trasa Cesta Svobody   Turistická trasa Tatranská magistrála   Cyklotrasa Novolesniansky okruh   Cyklotrasa Podbanské - Kežmarok - Podtatranská cyklomagistrála  

Zpět

  Ubytování Starý Smokovec
  Ubytování Nový Smokovec
  Ubytování Horný Smokovec
  Ubytování Vysoké Tatry
Katalog ubytování podle míst
 
TOPlist