PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Slovenské hory » Západní Tatry » Babia hora
Babia hora (1725m) je nejvyšší hora Oravských Beskyd a národní přírodní rezervace s rozlohou asi 530ha. Leží na hranici mezi Slovenskem a Polskem – na slovenské straně v Chráněné krajinné oblasti Horná Orava a na straně polské v Babiogorském národním parku (Babiogórski Park Narodowy).

Babia hora se zvedá mezi vrcholy Malá Babia hora (1517m) a Kępa (1521m). Do výšky 1400 až 1450 metrů je pokrytá hustými jehličnatými lesy. Ty jsou potom vystřídány pásmem kosodřeviny a jalovců a v nejvyšších polohách se objevuje pásmo s alpínskými loukami.

Za pěkného počasí lze z vrcholu Babí hory přehlédnout hřebeny Čergova, Pienin, Belianských i Vysokých Tater, Západních Tater, Chočských vrchů s dominujícím Velkým Chočem, Malé Fatry s nezaměnitelnými Rozsutci, Velkou Fatru s nápadným Čiernym kameňom a Ploskou či Nízké Tatry. Na vrcholu se nachází pomník věnovaný papeži Janu Pavlu II., který za mlada tento vrchol pravidelně navštěvoval.

Nejvýhodnějším nástupním bodem na Babí horu je osada Slaná voda u Oravské Polhory.

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Babia hora. Web: www.offtrack.cz/cs

Fotografie uživatelů
Brona przel
Babigorské výhledy
Babi hora vrcholovka
pohled z Male Babi hory
Panorama z Babi hory směr vodní nádrž Orava
Panorama z Babi hory směr Vysoké Tatry
Panorama z Babi hory směr Veľký choč
Panorama z Babi hory m.j.vodní nádrž Orava
Panorama při výstupu na Babi horu po ŽTZ z Polska
Mračna za Babi horou
Cestou na Babi goru
vrchol z pomníkem Jana Pavla II. na Babí hoře