TOPlist
Dolný Kubín se nachází v oravských horách. Jeho okolí (Malá Fatra, Chočské vrchy a Oravská Magura)poskytuje široké možnosti provozování letních i zimních sportů a turistiky. První písemná zmíňka o obci pochází z roku 1325. V 17.století bylo obyvatelstvo osvobozeno za poplatek od roboty, a povýšeno na měšťanstvo. Mezi dominanty obce patří barokně přestavěný gotický kostel. Za návštěvu stojí také muzeum básníka P. O. Hviezodslava, a oravská galerie zaměřená na regionální umělce.

Domovská stránka - Web:

Ski centrum Kuzmínovo - Areál se nachází přímo v centru města Dolný Kubín. Parkovište přímo u stanice vleku, taktéž restaurace a bufet, včetně ubytování., Web:

Ski park Kubínska hoľa - Ski park Kubínska hoľa se nachází v blízkosti Dolního Kubína. Nabízí 13 km upravovaných tratí, které jsou v případě nutnosti uměle zasněžovány., Web:

Sport centrum Lučivná - yžařské centrum Lučivná se nachází v údolí národního parku Malá Fatra. Nabízí upravované sjezdovky všech obtížností 5 vleků a dvousedačku. Na náročné tu čeká skikrosová dráha. Děti se mohou zabavit na snowtubinkgu, nebo se zde učit první lyžařské kroky za pomoci intruktorů v lyžařské školce., Web:

Fotografie uživatelů
Okolie DK
Okolie DK
Cesta do DK
cesta do DK
Kubínské hole
Kubínská hoľa
Pohľad na Veľký Rozsutec
Tatranské výhledy z Velkého Choče
Na vrcholu Choče
Oravský hrad
Západ nad Velkým Chočem
Stoh - Rozsutec