PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Obec Habovka patří do okresu Trstená, kraje Žilinského a leží u ústí potoka Blatná do říčky Studená. Habovka se sesterskou obcí Zuberec, leží ve Studené dolině, která je k severo-západu otevřená a má chladné až drsné podnebí. Od jihu a východu je chráněna horským masívem Roháčů. Sníh na horách napadne někdy už v září – říjnu, ale nemá dlouhého trvání. Do Vánoc zima bývá suchá, měsíce leden, únor a březen jsou bohaté na srážky a bývá zde hodně sněhu. Zvláštností není ani sníh v květnu.

Habovka je podhorská obec se širokými možnostmi turistiky v létě, lyžování a zimních sportů v zimním období. V zimě návštěvníci využívají lyžařské centrum v Habovce, nebo dvě lyžařská střediska (Janovky, Milotín) v Zuberci (2-3km). Nejlepší lyžařské podmínky jsou ale ve středisku Zverovka - Spálená dolina (8km). Na své si přijdou i hosté, kteří upřednostňují běžecké lyžování na upravených tratích vedoucích z Habovky přes Zuberec až na Zverovku. Celoročně je možné využívat termální koupaliště v Oravicích (10km) a v Aquaparku Tatralandia (28km). Neustále se zvyšující počet služeb zatraktivňuje tuto obec a Studená dolina se stává cílem mnohých návštěvníků Slovenska. (text čerpán ze stránek obce)

Webové stránky obce - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Habovka. Web: www.offtrack.cz/cs

Fotografie uživatelů
ZUBEREC
Roháčske plesá - čtvrté pleso
Roháčske plesá - třetí pleso
Roháčske plesá - cestou
Roháčske plesá - druhé pleso
Roháčske plesá - druhé pleso
Roháčske plesá - první pleso
Roháčske plesá - cestou
Roháčske plesá - cestou
Roháčske plesá - cestou
Roháčske plesá - Ťatliakovo pleso