PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Slovenské hory » Západní Tatry » Námestovo
Město Námestovo leží na břehu Oravské přehrady, nedaleko polských hranic.

První písemná zmínka o městě pochází z roku 1557. Život v tomto městečku výrazně ovlivnila výstavba Oravské přehrady, která byla dokončena v roce 1953. Tehdy voda zaplavila dvě třetiny města. Z tohoto důvodů nemá nyní Námestovo historické centrum. Nad hladinou zůstal jen malý kopec, z kterého vznikl Slanický ostrov nazývaný též „ostrov umění“. Na ostrově se nachází, ze zatopené obce Slanica, římskokatolický kostel Povýšenia sv. Kríža postavený v 18. století. V současnosti je v kostele stálá expozice oravského lidového umění, plastiky a malby. Dopravit se na ostrov je možné lodí.

Jezero Oravské přehrady a okolní příroda dává předpoklad pro široké sportovní vyžití. Výborné podmínky tady jsou pro relaxační sporty – rybolov, plavání, jachting, surfing, procházky, sběr lesním plodin. Značené cyklotrasy a turistické trasy vedou i na hřeben Oravské Magury. V zimě mohou lyžaři, snowboardisti i běžkaři využít blízké lyžařské areály –SKI Zábava (Hruštín) a Ski Park Kubínska hoľa.

Domovská stránka - Web: 

Ski Zábava-Hruštín - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Námestovo. Web: www.offtrack.cz/cs

Fotografie uživatelů
Orava
Oravská priehrada