Reklama
Alpy - Německo Alpy - Německo Alpy - Německo

Nahrát fotku

Nižná

Online kamera On-line kamery v blízkosti místa: KAMERA1, KAMERA2
Předpověď počasí Nižná Uhliská Předpověď počasí Nižná Uhliská


Obec Nižná leží ve střední části Oravské vrchoviny, na východních svazích Oravské Magury. Obcí protéká řeka Orava a Studený potok.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1395, kdy se uvádí jako Nissna Wes. Nejstarší stavbou obce je původně gotický, později zbarokizovaný, víckrát renovovaný římskokatolický kostel sv. Gála z doku 1620.

Okolí obce poskytuje dostatek vhodných terénů na zimní i letní rekreační turistiku. V létě značené cyklotrasy po rovinatém terénu a nenáročné značené turistické trasy okolo řeky Oravy. Krásné výhledy jsou z kopce Prasatín a Ostražica. Na své si zde přijdou i rybáři, protože řeka Orava se svými přítoky má nejčistší vody ze všech slovenských řek. Centrem vodních sportů a rybaření je i vodní nádrž Orava. Přímo ve městě je krytý bazén, koupaliště a tenisové kurty. Mnoho možností pro sportování nabízí ale i v zimě. U základní školy je kluziště, pro běžkaře jsou v okolí běžecké trasy a pro lyžaře a snowboardisty – SkiCentrum Uhliská.
 

Ski Centrum Nižná Uhliská - Ski Centrum Nižná Uhliská se nachází Skorušinských vrších. Areál disponuje sjezdovkami všech náročností a skiparkem pro děti., Web: www.slovenske.cz/ski-nizna-uhliska

 
  Ubytování Habovka
6 km
  Ubytování Zuberec
8 km
  Ubytování Huty
10 km
 

TOPlist