PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Obec Nižná leží ve střední části Oravské vrchoviny, na východních svazích Oravské Magury. Obcí protéká řeka Orava a Studený potok.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1395, kdy se uvádí jako Nissna Wes. Nejstarší stavbou obce je původně gotický, později barokní, víckrát renovovaný římskokatolický kostel sv. Gála z roku 1620.

Okolí Nižné poskytuje dostatek vhodných terénů na zimní i letní rekreační turistiku. V létě značené cyklotrasy po rovinatém terénu a nenáročné značené turistické trasy okolo řeky Oravy. Krásné výhledy jsou z kopce Prasatín a Ostražica. Na své si zde přijdou i rybáři, protože řeka Orava se svými přítoky má nejčistší vody ze všech slovenských řek. Centrem vodních sportů a rybaření je i vodní nádrž Orava. Přímo v Nižné je krytý bazén, koupaliště a tenisové kurty. Mnoho možností pro sportování nabízí ale i v zimě. U základní školy je kluziště, pro běžkaře jsou v okolí běžecké trasy a pro lyžaře a snowboardisty – Skicentrum Uhliská.

Domovská stránka - Web: 

Ski Centrum Nižná Uhliská - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Nižná. Web: www.offtrack.cz/cs

Fotografie uživatelů
Západní Tatry z Habovky