PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Slovenské hory » Západní Tatry » Oravská Lesná
Obec Oravská Lesná leží na rozhraní Oravy, Kysúc a Polska, v malebném prostředí Slovenských Beskyd a Oravské Magury, kde pramení řeka Biela Orava.

Dominantou obce je římskokatolický kostel Svaté Anny postavený v secesním stylu v roce 1914. Kostel je národní kulturní památkou a pýchou nejen obce, ale i celého Slovenska. Střecha kostela je pokrytá šindelem a interiér tvoří jedinečnou kombinaci dřeva a kamene.

Oravská Lesná nabízí mnoho možností pro aktivní odpočinek. Z obce vedou nenáročné turistické trasy do blízkého okolí, kde můžete vidět mnohé zajímavosti – např. lesní skanzen a úvraťovou železnici – evropský unikát v obci Vychylovka. V létě je tady otevřen Lesnícky náučný chodník Oravská Lesná, který je dlouhý 3,7 km. Stezka na 9 zastavení seznamuje s lesnickou činností, bývalou železnicí v Oravské Lesné, historií mlýna Srogončík a dalšími zajímavostmi. Okolí obce je ideální i pro sběr lesních plodů, hub a léčivých bylinek. V zimě mohou lyžaři, snowboardisti a běžkaři využít lyžařský areál Ski Oravská Lesná.

Domovská stránka - Web: 

Ski areál Orava Snow - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Oravská Lesná. Web: www.offtrack.cz/cs

Fotografie uživatelů
Zákamenné-Orava
Vychylovka
Zákamenné-Orava
Zákamenné-Orava
Zákamenné-Orava