PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Smižany jsou vstupní bránou do Slovenského ráje. Díky svému umístění se nachází také v turisticky a historicky atraktivní lokalitě blízko Národního parku a Gotické cesty. První zmínka o obci pochází ze 13. století. Návštěvníky této lokality jistě potěší nedaleká archeologická lokalita Hradisko pri Smižanoch, která datuje osídlení v 3.st.př.n.l. Milovníci přírody mají možnost nalézt v této lokalitě chráněné druhy rostlin (poniklec slovenský, kosatec bezlistý, atd.) a živočichů (orel skalní, vydra říční a hlucháň).

Přímo ve Smižanech je rozvinutá síť služeb, nalezne tu mimo jiné: národopisné muzeum, cestovní kancelář, banku, poštu, ubytovací zařízení, sportovně-relaxační centrum, fotbalové hřiště, fitness centra a sauny.

Místní muzeum ve Smižanech nabízí stálou expozici lidové kultury se zaměřením na textil a textilní výrobu. Tradiční folklor přibližují Smižianské folklorní slavnosti a jarmark.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Smižany. Web: www.offtrack.cz/cs

Fotografie uživatelů
Klauzy
Letanovský mlyn, Most
Tomašovský vyhlad
SLOVENSKÝ RÁJ TOMAŠOVSKY VÝHLED
pohled na Tatry ze Slovenského ráje
Klauzy
Tomášovská Belá
Slovensky raj, Tomasovsky vyhlad "V" pohlad
Sokolia dolina
Sokolia dolina
Prielom Hornádu
údolí Hornádu