PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Slovenské hory » Nízké Tatry » Ivachnová
Obec Ivachnová se nachází v centru Liptova. Kolem obce protéká nejdelší řeka Slovenska - Váh. Založení obce se datuje k roku 1298. Ivachnová nabízí výbornou a klidnou polohu v horském prostředí, která je skvělým výchozím bodem k túrám po Liptově. V obci naleznete restauraci, penziony, kostel a čerpací stanici.
Nad obcí se nachází Veľký Choč (1611m), kam vede značená turistická trasa. Z vrcholu je vidět na Liptov, Oravu a dohled je i do Polska. Přímo z obce lze na vrchol dojít přes přilehlou obec Lúčky. Rybáři si v Ivachnové přijdou na své, mohou zde totiž chytat na řece Váhu. 2 km od obce se nachází termální koupaliště Bešeňová, kde je k dispozici celoročně 6 bazénů s tobogány.

Za vodními sporty můžete vyrazit k 6 km vzdálené vodní nádrži Liptovská Mara, která nabízí výborné podmínky nejen pro plavání a relaxaci, ale i pro surfování, jachting, potápění a rybolov. V zimě je obec skvělým výchozím bodem na cestě ke sjezdovkám (cca 6 km Ružomberok – Malinô Brdo), nebo běžeckým tratím.

Domovská stránka - Web: 

Skicentrum Ružomberok – Malinô Brdo - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Ivachnová. Web: www.offtrack.cz/cs

Fotografie uživatelů
Lúčky
Pohľad na Choč z východnej strany
Věž kostela u Liptovské Mary
Poprášený Veľký Choč
Brieždenie
Lúčanský vodopád
Liptovská Mara
Archeoskanzen Havránok
Archeoskanzen Havránok
Archeoskanzen Havránok
Archeoskanzen Havránok
Vodopád v Lúčkach