PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Slovenské hory » Malá Fatra » Rajecké Teplice
Rajecké Teplice se nacházejí na severozápadě Slovenska, v malebném údolí řeky Rajčanky, 15 km od města Žiliny. Městečko je zasazeno do malebné lesnaté krajiny Súľovských vrchů a Lúčanské Malé Fatry.

Rajecké Teplice se proslavily díky termálním pramenům, které tu daly vzniknout lázním. Lázně se specializují na léčbu pohybového ústrojí. Historicky první zmínka o Rajeckých Teplicích pochází z roku 1376.

V městečku můžete kromě lázeňských zařízení a solné jeskyně využít tenisové kurty, fitness centrum, zajezdit si na loďce po jezírku, nebo zajet do nedalekého Fačkova do jízdárny. Velmi vyhledávanou a zajímavou je památková rezervace Čičmany, ve které naleznete unikátní komplex se 136 roubenkami, které jsou zdobené bílými ornamenty. Právě zde je umístěná národopisná expozice s ukázkou lidového oděvu.

V rámci turistiky se můžete vypravit do Vrátné Doliny, Strážovských vrchů, nebo absolvovat výlet Fačkovské sedlo - Reváň - Kľak - Fačkov. Okolím vede také několik zajímavých cyklotras. V zimě je okolí Rajeckých Teplic vhodné pro bežecké i sjezdové lyžování. Nejbližším skiareálem je 15 km vzdálena Rajecká Lesná. Do 50 km od města naleznete ještě: Lyžařské středisko Čičmany, Martinské hole, Raču a Vrátnou.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Rajecké Teplice. Web: www.offtrack.cz/cs

Fotografie uživatelů
Rajecké Teplice
Rajecké Teplice
Skály po cestě na Skalky
Rajecké Teplice
Súľovské skaly
kopce, pole
kopce
Vták
Jašterica
Pole
Rajecké Teplice