PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Štrba se nachází na úpatí Vysokých Tater a je jednou z nejvýše položených obcí na Slovensku. Z obce je jedinečný pohled na panorama Vysokých Tater. První zmínka o obci se objevila ve 13. století. Dnešní Štrba je moderní vesničkou, kde se střetává moderní a tradiční svět a tak je možné dodnes vidět ve vesnici ženy nosící tradiční kroj. Vedle moderních domků zde naleznete i původní roubenky a stodoly.
Z původních architektonických památek zde naleznete evangelický kostel z 18. století a římsko-katolický kostel Sv. Ondřeje (19. století). Dochovala se zde také původní roubenka, která byla vyhlášeně chráněnou kulturní památkou.

Kromě turistiky a cyklistiky zde naleznete bohaté sportovní vyžití i v zimě. Nabízí se hned několik okolních ski areálů: Snowpark Lučivná, Ski Štrbské Pleso, nebo Ski Liptovská Teplička. V létě můžete podniknout výlet na okolní vrchy a využít lanovky na Solisko a Hrebienok.

Domovská stránka - Web: 

Liptovská Teplička - Web: 

Snowpark Lučivná - Web: 

Ski Štrbské Pleso - Web: 

Lanovka Štrbské Pleso - Solisko - Web: 

Lanovka Starý Smokovec - Hrebienok - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Štrba. Web: www.offtrack.cz/cs

Fotografie uživatelů
Štrbské pleso
Štrbské pleso
Štrbské pleso
Štrbské pleso
Bystřina u Popradského plesa
Štrbské pleso
Popradské pleso
Popradské pleso
Popradské Pleso